Mezei a Špirko pomohli v KHL Jekaterinburgu, Záborský skóroval

24.12.2012 Celý región

Moskva 23. decembra (TASR) – Slovenskí hokejisti Branislav Mezei a Rastislav Špirko sa podieľali na víťazstve Jekaterinburgu na ľade Atlantu Mytičši 6:2 v nedeľnom zápase KHL.

Obranca Mezei strelil piaty gól hostí, útočník Špirko asistoval pri štvrtom a v 53. minúte sám namieril presne.

Hráči Dinama Moskva zvíťazili nad Amurom Chabarovsk 3:1. Góly lídra Západnej konferencie zaznamenali Kasjančuk, Ovečkin a Kokarev, autorom čestného gólu domácich bol v poslednej minúte Gusev.

V drese Leva Praha si v stretnutí s Neftechimikom Nižnekamsk (2:3 pp) pripísal jednu asistenciu útočník Marcel Hossa.

Slovenský útočník Tomáš Záborský prispel presným zásahom k víťazstvu Avangardu Omsk na ľade Donbassu Doneck 2:0.

KHL - sumáre:
Amur Chabarovsk - Dinamo Moskva 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 60. Gusev - 15. Kasjančuk, 37. Ovečkin, 45. Kokarev.

Sibir Novosibirsk - SKA Petrohrad 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Góly: 57. Drugov - 1. Thoresen, 8. Průcha.

Atlant Mytičši – Avtomobilist Jekaterinburg 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Góly: 28. Rukavišnikov, 56. Stalberg - 2. Strelcov, 10. Žmakin, 18. Lapenkov, 42. Makejev (ŠPIRKO), 44. MEZEI, 53. ŠPIRKO.

CSKA Moskva – Salavat Julejev Ufa 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 6. Sergejev, 18. Rylov, 29. Grabovskij, 59. Kvaša - 17. Gluchov.

Torpedo Nižnij Novgorod – Traktor Čeľabinsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Sjomin, 26. Ščastlivyj, 60. Varnakov - 20. Karpov.

Lokomotiv Jaroslavľ – Metallurg Magnitogorsk 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Góly: 1. Plotnikov - 12. Zuccarello, 25. Platonov, 38. O'Reilly, 40. Zuccarello, 45. Bernatskij.

Spartak Moskva – Barys Astana 1:2 po sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 56. Junkov - 39. Dawes, rozhodujúci sam. nájazd: Dawes

Lev Praha – Neftechimik Nižnekamsk 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Góly: 8. Rachůnek (HOSSA), 60. Danielsson - 30. Alševskij, 59. Polygalov, 63. Chochrijakov

Donbass Doneck – Avangard Omsk 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 7. Ivanov, 18. ZÁBORSKÝ